,,Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”

29 września w Przedszkolu Samorządowym w Tyńcu Małym obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Jest to dzień , który stwarza kolejną okazję do wprowadzania wychowanków w magiczny świat bajek, wierszy i opowiadań. W ramach akcji oraz  współpracy placówki ze Szkołą Podstawową im. Tadeusza Mazowieckiego przedszkolaki odwiedziły bibliotekę.

W ten dzień od samego rana na szkolnym korytarzu było słychać jak dzieci z oddziałów przedszkolnych  z wychowawcami maszerują do biblioteki, gdzie Pani Jolanta Socha- Kokoszka przygotowała wiele niespodzianek.

Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały wierszy i bajkowych opowieści czytanych przez dyrektora przedszkola Panią Monikę Sokołowską oraz nauczycieli.

Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci i powinniśmy dawać im jak najczęściej do tego okazję. W naszej placówce mocno trzymamy się tej zasady.

Karolina Cielińska