Opieka w czasie wakacji

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

informujemy, iż w bieżącym roku szkolnym 2019/2020 przedszkola samorządowe oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych  w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) będą funkcjonowały i sprawowały opiekę nad dziećmi.

Mamy świadomość, iż obecna sytuacja jest na tyle wyjątkowa, iż konieczne jest dostosowanie pracy przedszkoli do aktualnej rzeczywistości, by mogły one świadczyć opiekę nad dziećmi w tym trudnym dla rodziców powrocie do pracy.

Przedszkola samorządowe, kierując się bezpieczeństwem dzieci, nauczycieli i pozostałych pracowników, będą funkcjonowały zgodnie z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa, opracowanymi na podstawie Wytycznych GIS.

Z uwagi na konieczność zaplanowania organizacji pracy przedszkoli na najbliższe miesiące, prosimy Rodziców o niezwłoczne zgłaszanie dziecka w placówce na okres wakacji w terminie do 15 czerwca 2020 r.

Wypełnione dokumenty prosimy przesłać na adres: sekretariat.przedszkole@szkolatyniecmaly.pl lub wrzucić do urny wystawionej przed wejściem do szkoły w godz.8.00-19.00

Dołożymy wszelkich starań, by w miarę możliwości w okresie wakacyjnym przyjąć jak największą liczbę dzieci, oczywiście w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego, zapewniając najwyższe środki ostrożności.  Jednocześnie, pomimo wdrożenia nadzwyczajnych procedur chroniących dzieci i pracowników, zwracamy uwagę Rodzicom by byli świadomi możliwości zarażenia się ich dzieci, pozostałych domowników, pracowników w przedszkolu i innych dzieci COVID-19.

Załączniki:

Zgłoszenia dziecka do przedszkola w okresie wakacyjnym

Oświadczenie rodzica o zapoznaniu się z procedurą funkcjonowania przedszkola w czasie zagrożenia epidemicznego