Zakończenie projektu "Tysiąc żurawi dla Ukrainy"

W ubiegłym tygodniu w Japonii w miejscowości MAEBASHI w historycznym miejscu odbyło się zakończenie projektu „Tysiąc żurawi dla Ukrainy”.

Podczas wydarzenia pan Henryk Kalinowski członek wrocławskiego klubu Rotary Polska Dyskrykt 2231 wręczył Dyrektorowi Gimnazjum Arato żurawie wykonane przez dzieci z przedszkola, z grupy przedszkolnej 0d i uczniów klasy 8b z placówki  w Tyńcu Małym.

Uczniowie 2 rocznika gimnazjum otrzymali listy napisane wspólnie przez wszystkich uczestników projektu: dzieci i uczniów z Przedszkola Samorządowego i Szkoły Podstawowej w Tyńcu Małym, dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobroszycach oraz  dzieci z Ukrainy z Domu Dziecka w Dusznikach Zdroju.

Pan Henryk Kalinowski wraz z członkami Chihiro z Tokyo Satelitte North Rotary Club przedstawili uczniom prezentację  na temat aktualnej sytuacji w Europie.

W czasie spotkania oglądali oni również zdjęcia i filmy z wydarzenia poświęconego dzieciom z Ukrainy, które odbyło się w Starej Giełdzie we Wrocławiu.

Relacja ze spotkania została opisane w tokijskiej gazecie „Jomo Shimbun”.

Ogromnie nas cieszy, że działania podejmowane przez naszą placówkę są znane w kraju kwitnącej wiśni.

Monika Sokołowska