Wrocławska Olimpiada Młodzieży

W miniony weekend (12 – 13.05.2018 r.) na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpoczęła się 11. Wrocławska Olimpiada Młodzieży. Wystartowali w niej mieszkańcy gminy Kobierzyce i uczniowie szkoły podstawowej w Tyńcu Małym: Ida Marcinkowska i Leon Ziętek z klasy 5 oraz Lena Pajęcka z klasy 4.

W pierwszym dniu, 13.05.2018, Ida i Lena wystartowały w turnieju szermierczym. Dziewczyny reprezentowały AZS AWF Wrocław. W turnieju w swojej kategorii wiekowej walczyły z zawodniczkami wrocławskich klubów szermierczych: Kolejarza Wrocław, Szpady Wrocław i Klubu Szermierzy Wrocławianie. Turniej indywidualny wygrała Lena Pajęcka, a Ida Marcinkowska zajęła drugie miejsce. Obie dziewczynki wraz z koleżankami z klubu wzięły tez udział w turnieju drużynowym, w którym zajęły pierwsze miejsce.

Drugiego dnia, na Stadionie Olimpijskim, w ramach 11. Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się zawody lekkoatletyczne. Wzięły w nich udział dzieci z Dolnego Śląska, które uczestniczą w programie Lekkoatletyka dla każdego oraz trenują we wrocławskich klubach. Gminę Kobierzyce i szkołę w Tyńcu Małym reprezentowało dwoje uczniów: Lena Pajęcka i Leon Ziętek. Lena wzięła udział w konkursie skoku w dal. Wygrała, osiągając wynik 4,32 metra, wyprzedzając kolejna zawodniczkę o blisko 1 metr. Leon startował w biegu na 1000m. Zajął wysokie 2 miejsce.