ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nasze szkolne korytarze po wakacyjnej przerwie znowu wypełniły się uśmiechniętymi i jeszcze opalonymi buźkami. Ten dzień jest szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, którzy zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Mazowieckiego.

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły mamy aż 5 klas pierwszych!

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Pożegnaliśmy ósmoklasistów. Były łzy wzruszenia, radości, wspomnienia... Uczniowie otrzymali swiadectwa, nagrody Wójta Gminy Kobierzyce, które wręczył p. Piotr Kopeć oraz specjalne nagrody dla naszych "zDolnych Ślązaków" ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy Wam za wspólne 8 lat i życzymy powodzenia!

PROFILAKTYKA

W naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”.

Zajęcia zrealizowali funkcjonariusze Aresztu Śledczego we Wrocławiu.

PROJEKT EDUKACYJNY

W ramach realizowanego projektu przez Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska uczniowie klas 6 i 7 wzięli udział w zajeciach dotyczących przyczyn i skutków zmian klimatycznych w kontekście obiegu wody w przyrodzie. Zajęcia odbyły się w Hydropolis - Wrocławskim Centrum Wiedzy o Wodzie.

Na warsztatach w warunkach labolatoryjnych uczniowie sami tworzyli chmury, poznawali właściwości wody oraz badali glebę. Później zwiedzili stałą wystawę wraz z przewodnikiem poznając rolę wody w procesach zachodzących na Ziemi i we wszechświecie.

NAUKA

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji fizyki poprowadzonej przez Chefik w ramach unijnego projektu "Równy dostęp do edukacji w szkołach w Tyńcu Małym i Bielanach Wrocławskich". Tematem dzisiejszych zajęć były paliwa. Poznaliśmy właściwości ognia, prądu, dowiedzieliśmy się jak samodzielnie zbudować silnik elektryczny i mogliśmy samodzielnie rozpalić ogień przy pomocy krzesiwa. Jak zawsze na zajęciach musiało dojść do kontrolowanych wybuchów

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Pierwszy dzień zwiedzania za nami Warszawa powitała nas słoneczkiem po deszczowej podróży Uczniowie klas 7 i 8 w ramach projektu unijnego "Zapewnienie równego dostępu do edukacji w szkołach w Tyńcu Małym i Bielanach Wrocławskich" biorą udział w dwudniowej, bezpłatnej wycieczce poznając historię, architekturę i sztukę Stolicy Polski.

Dzisiaj zwiedziliśmy m.in. Muzeum Pałacu Królewskiego, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie.