Wydarzenia

Klasa 3b zdalnie walczy o certyfikat programu ogólnopolskiego"Czytam z klasą".

Zadania okazały się teraz trudniejsze, ponieważ spotykamy się tylko online.  Jednak, skoro dwa moduły programu zrealizowaliśmy jeszcze będąc w szkole, to nie poddajemy się. Oto śmiałkowie wcielający się w postać detektywa Pozytywki, postaci  książki Grzegorza Kasdepke. Co za kreacje! Klasa 3b zaprasza do czytania tej przesympatycznej książki!

"Zabawa w śpiącą królewnę"

"Zabawa w śpiącą królewnę" to przedstawienie 3b, które zostało uhonorowane nagrodami podczas I Gminnego Przeglądu Teatrów Szkolnych- Tyniecjada. Obejrzeli je rodzice, dziadkowie oraz społeczność szkolna. 28 lutego pokazaliśmy je przedszkolakom . Serdecznie dziękuję rodzicom za współpracę przy organizacji naszego klasowego, utytułowanego przedstawienia.

Wych. Aneta Stanejko

Tyniecjada, czyli święto teatru

18 listopada w naszej szkole odbył się I Gminy Przegląd Teatrów Szkolnych. Zgłosiły swój udział grupy z czterech szkół, z następującymi przedstawieniami: ZSP Bielany – „ Jaś i Małgosia”, SP Kobierzyce- „Bajka z morałem”, SP Pustków Wilczkowski –„Kozi domek” oraz klasa 3b z naszej szkoły- „Zabawa w śpiącą królewnę”. Po obejrzeniu występów, jury w składzie : P. Maria Bokun, P. Aleksandra Rachwał oraz P. Beata Foks postanowiło wyróżnić następujące przedstawienia:

Wycieczka do MARCINOWA

Gdzie byliśmy …? W Marcinowie u Pana Mariana Kowalskiego. Co zobaczyliśmy…? Zabytkowe meble, zegary, kufry, stroje ludowe, wózki dziecięce, lalki, żelazka, lampy naftowe, broń, maszyny wojskowe, sprzęt strażacki, sprzęt gospodarstwa domowego…

”Wuja” Marian poczęstował pyszną kiełbaską z ogniska i ziemniaczkami. Uciechy było co niemiara… Obiecaliśmy wrócić wiosną…

Strony