Archiwum wydarzeń

Sprintem do maratonu

28.05.2023 19:15

Grupa 0 a, 0 b, 0 c brały udział w IX edycji Sprintem do maratonu. Po rozgrzewce dzieci spróbowały swoich sił na szkolnej bieżni. Radość ogromna ze wspólnego sukcesu. Będziemy mieć wspaniałych sportowców!

PROFILAKTYKA

28.05.2023 19:00

W naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”.

Zajęcia zrealizowali funkcjonariusze Aresztu Śledczego we Wrocławiu.

PROJEKT EDUKACYJNY

28.05.2023 19:00

W ramach realizowanego projektu przez Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska uczniowie klas 6 i 7 wzięli udział w zajeciach dotyczących przyczyn i skutków zmian klimatycznych w kontekście obiegu wody w przyrodzie. Zajęcia odbyły się w Hydropolis - Wrocławskim Centrum Wiedzy o Wodzie.

Na warsztatach w warunkach labolatoryjnych uczniowie sami tworzyli chmury, poznawali właściwości wody oraz badali glebę. Później zwiedzili stałą wystawę wraz z przewodnikiem poznając rolę wody w procesach zachodzących na Ziemi i we wszechświecie.

NAUKA

28.05.2023 19:00

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji fizyki poprowadzonej przez Chefik w ramach unijnego projektu "Równy dostęp do edukacji w szkołach w Tyńcu Małym i Bielanach Wrocławskich". Tematem dzisiejszych zajęć były paliwa. Poznaliśmy właściwości ognia, prądu, dowiedzieliśmy się jak samodzielnie zbudować silnik elektryczny i mogliśmy samodzielnie rozpalić ogień przy pomocy krzesiwa. Jak zawsze na zajęciach musiało dojść do kontrolowanych wybuchów

WYCIECZKA DO WARSZAWY

28.05.2023 18:45

Pierwszy dzień zwiedzania za nami Warszawa powitała nas słoneczkiem po deszczowej podróży Uczniowie klas 7 i 8 w ramach projektu unijnego "Zapewnienie równego dostępu do edukacji w szkołach w Tyńcu Małym i Bielanach Wrocławskich" biorą udział w dwudniowej, bezpłatnej wycieczce poznając historię, architekturę i sztukę Stolicy Polski.

Dzisiaj zwiedziliśmy m.in. Muzeum Pałacu Królewskiego, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie.