,,Kodowanie na dywanie”

W ramach współpracy Przedszkola Samorządowego i Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Mazowieckiego w Tyńcu Małym dzieci z grupy ,,Odkrywcy” uczestniczą w programie Laboratoria Przyszłości. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród wychowanków. W czasie zajęć korzystają oni z nowoczesnego sprzętu. Dzięki tym warsztatom mogą również odkrywać swoje talenty i rozwijać zainteresowania. We wrześniu grupa ,,Odkrywcy” zapoznała się z GeniBotem, który wprowadził dzieci w świat programowania. Wykonywane zadania usprawniały ich logiczne myślenie. ,,Kodowanie na dywanie” jest odpowiedzią na potrzeby dzieci, które myślą, doświadczają, poszukują i kreatywnie i odważnie patrzą na świat.