WYCIECZKA DO WARSZAWY

Pierwszy dzień zwiedzania za nami Warszawa powitała nas słoneczkiem po deszczowej podróży Uczniowie klas 7 i 8 w ramach projektu unijnego "Zapewnienie równego dostępu do edukacji w szkołach w Tyńcu Małym i Bielanach Wrocławskich" biorą udział w dwudniowej, bezpłatnej wycieczce poznając historię, architekturę i sztukę Stolicy Polski.

Dzisiaj zwiedziliśmy m.in. Muzeum Pałacu Królewskiego, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Trakt Królewski i Łazienki Królewskie.

Drugi dzień spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Podczas seansu w planetarium poznaliśmy bliżej sylwetkę Mikołaja Kopernika i jego odkrycia astronomiczne. Zobaczyliśmy jak zmienia się mapa nieba, jak wyszukać gwiazdozbiory i jak wiele jest jeszcze do odkrycia.

Podczas wystaw uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i przez zabawę odkrywali fascynujący świat nauki i przyrody.

Dziękujemy za zorganizowanie tego wyjazdu w ramach projektu "Zapewnienie równego dostępu do edukacji w szkołach w Tyńcu Małym i Bielanach Wrocławskich", nauczycielom za opiekę i firmie Happy Time Wrocław za ciekawy i intensywny plan wycieczki.